Kuchnia, łazienka i zbiornik na wodę w campervanie. Vlog #002

O ile kwestia „rozkładu pomieszczeń” w naszym campervanie od początku była dla nas oczywista, o tyle długo zastanawialiśmy się gdzie umieścimy zbiorniki na wodę. Chcesz wiedzieć do jakich wniosków doszliśmy? Zapraszamy do przeczytania wpisu.

Gdzie chcemy zbudować kuchnię i łazienkę?

Zdecydowaliśmy, że oba te pomieszczenia będą się znajdowały tuż za szoferką. Jest to związane z tym, że zbiorniki na wodę będą znajdować się właśnie w tej części auta. Pozwoli nam to na dociążenie przedniej części samochodu, co jest ważne ze względów bezpieczeństwa. Łazienka będzie tuż za siedzeniem kierowcy. Takie rozwiązanie najmniej ograniczy wnętrze naszego mieszkania. Prysznic umieszczony w rogu nie będzie tak dominował przestrzeni, jak w przypadku gdyby znajdował się w centralnej części samochodu. Kuchnia będzie tuż obok łazienki, więc nie będzie problemów z doprowadzeniem wody.

Gdzie umieścimy zbiorniki na wodę w naszym campervanie?

Zbiorniki na wodę będą znajdowały tuż za szoferką na podłodze. Będą nadbudowane szafkami kuchennymi.

Zdecydowaliśmy się na dwa zbiorniki po to, abyśmy mogli się między nimi przełączać. Zbiorniki nie będą ze sobą zmostkowane, dlatego że nie chcemy dolewać świeżej wody do tej, która już będzie w zbiorniku.

Jak wyglądają nasze zbiorniki? Właśnie tak:

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Będziemy korzystać z jednego zbiornika, a gdy skończy się w nim woda – przełączymy się na drugi zbiornk. W czasie korzystania z drugiego zbiornika będziemy już wiedzieć, że musimy rozejrzeć się za miejscem, w którym będziemy mogli napełnić pierwszy zbiornik.

Dzięki temu nie będziemy musieli montować czujników pomiaru ilości wody, bo będziemy mieli kontrolę nad tym, kiedy jesteśmy w połowie swoich zapasów.

Film

Przepraszamy za szum wiatru 😉 W kolejnych filmach postaramy się nad nim zapanować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *