Malowanie i ocieplenie podłogi. Jak zbudować kampera? Część 1

Witamy w kolejnym wpisie z cyklu „Jak zbudować kampera?”.

Nie było nas tu przez jakiś czas. Przed Świętami mieliśmy dużo pracy i daliśmy naszym głowom odpocząć od myślenia o campervanie. W czasie Świąt byczyliśmy się, spacerowaliśmy, planowaliśmy podróże, sprawdzaliśmy jak jeździ się samochodem na śniegu i mrozie. Teraz z nowymi przemyśleniami i nową energią wróciliśmy do przebudowy. Zapraszamy na nowy film, w którym pokażemy Wam w jaki sposób ociepliliśmy podłogę w naszym vanie.

 

Zdecydowaliśmy się na to, aby ocieplić podłogę matą termiczną wykonaną z dwóch warstw aluminium. Jest ona bardzo cienka (ma tylko około 3-5 mm grubości), ale jeśli chodzi o parametry termiczne odpowiada ociepleniu wykonanemu ze styropianu o grubości 10 cm. Ponieważ chcemy mieć wewnątrz auta co najmniej 190 cm wysokości, zdecydowaliśmy się na możliwie najcieńsze, dostępne ocieplenie.

Przed położeniem maty termicznej podłoga, została wyczyszczona, umyta oraz pomalowana antykorozyjną farbą chlorokauczukową. Następnie na macie termicznej umieściliśmy płyty, które były oryginalną podłogą w naszym vanie. Są one w bardzo dobrym stanie, więc doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie je wykorzystać na etapie przebudowy. Całość prac została wykonana w dwa dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *